V rámci projektu Raiffeisen banky sme podporili rôzne aktivity a podujatia, ktoré vychádzajú z miestnych tradícií, spojené so zvykmi a históriou (Uvítanie detí do života,
besiedky, vystúpenia na verejnosti, karneval,
akadémia ku Dňu matiek,
MDD,
Rozlúčka s predškolákmi, Mikuláš). Získali sme grant na kvalitný fotoaparát a kostýmy na kultúrne vystúpenia detí.
Zaujímavou aktivitou v spolupráci oteckov, dedkov bola
súťaž o Najkrajšiu vtáčiu búdku. Deti v domácom prostredí vyrobili rôzne druhy búdok, kŕmidiel a pripevnili na školskom dvore. Fotodokumentáciu z prípravy a tvorby sme prezentovali vo vnútorných priestoroch školy. Výhercovia boli odmenení.
Zapojili sme sa tiež do projektu
zbierky starých okuliarov, iniciovanej na Miestnom úrade. Cieľom tohto projektu bolo vyzbierať staré okuliare, ktoré sa zašlú do Talianska, kde sa opravia, upravia, vymenia a následne sa pošlú deťom do rôznych rozvojových krajín v Afrike, kde ich humanitárne organizácie použijú pre deti v školách.
V januári sme začali realizovať rozsiahly projekt
Ako sa dostali dážďovky do materskej školy, ktorým sme ovplyvnili a usmernili hodnotovú orientáciu detí smerom k environmentálne uvedomelému spôsobu života. Na základe prakticky získaných skúseností sme učili deti recykolvať bioodpad, využili sme ho na vyvýšené záhony a tak skrášlili a využili prírodu v najbližšom okolí. Grant sme získali od Na dačného fondu Telekom pri Nadácii Pontis, ktorým sme rozšírili materiálne vybavenie školy o kompostér, vermikompostér, vyvýšené záhony, drvič záhradného dpadu. Dôležitým prvkom vybavenia sú dážďovky, ktoré nám recyklujú bioodpad zo školskej kuchyne. Súčasťou tohto projektu bola aj beseda s Hankou Sekulovou, autorkou knihy: Darujme si zdravie z vlastnej záhrady, ktorá nám priblížila zakladanie a údržbu biozáhrady.